کازانوا بازار مرکزی انتظامی سود بانکی

کازانوا: بازار مرکزی انتظامی سود بانکی سود سپرده بانک مرکزی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اجتماعی خرید سکه اخلال در نظام اقتصادی نیست / وکیل دادگستری

یک وکیل دادگستری با اشاره به فردی موسوم به «سلطان سکه» گفت: چنین چیزی اخلال در نظام اقتصادی نیست لیکن اخلال در نظام اقتصادی این است که کسی با رانت یا با شرایطی

خرید سکه اخلال در نظام اقتصادی نیست / وکیل دادگستری

وکیل دادگستری: خرید سکه اخلال در نظام اقتصادی نیست

عبارات مهم : قانون

یک وکیل دادگستری با اشاره به فردی موسوم به «سلطان سکه» گفت: چنین چیزی اخلال در نظام اقتصادی نیست لیکن اخلال در نظام اقتصادی این است که کسی با رانت یا با شرایطی که جهت خودش به وجود می آورد و یا با سوءنیت درصدد بر هم ریختن شرایط اقتصادی باشد.

هوشنگ پوربابایی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: خرید وفروش مسکوکات ارزی نه تنها جرم نیست بلکه مباح هست. به فرض شخصی در جامعه با داشتن دارایی خودش مبادرت به خرید سکه، طلا، جواهرات و مسکوکات می کند، مادام که عنوان به وسیله قانونگذار نهی نشده است و نیز خرید و فروش سکه به وسیله افراد آزاد هست؛ نمی توان به علت اینکه شخصی تعداد زیادی سکه خریده آن را دارای وصف کیفری دانست لیکن اگر خرید و فروش سکه را جرم بدانیم شخصی که مرتکب خرید و فروش یک فقره سکه می شود هم مجرم است.

خرید سکه اخلال در نظام اقتصادی نیست / وکیل دادگستری

وی افزود: ممکن است که بعضی از مردها این عنوان را اخلال در نظام اقتصادی تعریف کنند که چنین چیزی اخلال در نظام اقتصادی نیست لیکن اخلال در نظام اقتصادی این است که کسی با رانت یا با شرایطی که جهت خودش به وجود می آورد و یا با سوءنیت درصدد بر هم ریختن شرایط اقتصادی باشد. زمانی که فردی سکه را می خرد و پولش را پرداخت می کند چه عنوان مجرمانه ای دارد که او را بازداشت می کنند؟

این وکیل دادگستری با بیان اینکه خرید و فروش سکه نه تنها وصف کیفری ندارد بلکه وصف حقوقی هم ندارد، گفت: بعضی از مردها سیاست های اقتصادی خودشان نادرست است و اقتصاددانان شرایط اقتصادی را به درستی بررسی نمی کنند و به تلاطم می افتند و زورشان به مردم می رسد. آنها نمی گویند که به خاطر شرایط اقتصادی که ما درست کردیم بازار سکه و ارز به این شکل درآمده بلکه کسانی را دستگیر می کنند که از شرایط به عمل آمده با دارایی خودشان در پی جبران کم کردن ارزش پولشان هستند.

یک وکیل دادگستری با اشاره به فردی موسوم به «سلطان سکه» گفت: چنین چیزی اخلال در نظام اقتصادی نیست لیکن اخلال در نظام اقتصادی این است که کسی با رانت یا با شرایطی

وی افزود: حقوق تابعی از اقتصاد و سیاست های فکری دولتمردان نیست بلکه حقوق تابع این است قانون گذار شرایط عنوان مجرمانه را بر اساس منطق تعریف کرده هست. مردم هم باید آگاه باشند و در صورتی که آگاهی پیدا کردند و دست به آن عمل مجرمانه زدند، شما می توانید آنها را بازداشت کنید.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: فردی با داشتن ده ها میلیارد تومان در شرایط اقتصاد آزاد مبادرت به خرید و فروش سکه کرده و به علت شرایط نابسامانی اقتصادی، سکه ها زیاد کردن قیمت پیدا کرده، این فرد مجرم نیست.

وی تاکید کرد: اگر فردی با استفاده از رانت و امتیازات متعددی که در بانک مرکزی تحصیل کرده باشد، مبادرت به خرید سکه کند، مصداق ماده 2 قانون شدت یافتن مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری است لیکن این فرد با دادن یک امتیاز به عوامل حکومتی امتیاز دیگری را کسب کرده و باید با دقت و به صورت مصداقی آنرا بررسی کرد که آیا چنین امتیازی داده شده است و به چه کسانی و به چه نحوی بوده هست. آیا مصداق ارتشا یا راشی و مرتشی است و در این صورت می توان طبق ماده 3 قانون شدت یافتن مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری با آن برخورد کرد.

خرید سکه اخلال در نظام اقتصادی نیست / وکیل دادگستری

واژه های کلیدی: قانون | اقتصادی | دادگستری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs