کازانوا بازار مرکزی انتظامی سود بانکی

کازانوا: بازار مرکزی انتظامی سود بانکی سود سپرده بانک مرکزی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار بین الملل داعش ۴۶ هزار حساب شبکۀ اجتماعی توییتر دارد ، اعضای داعش از ۹۰ کشور هستند

یک پژوهش تازه از سوی مرکز مطالعاتی “اس ام تی” نشان داد که تعداد سایت‌های وابسته به گروه‌های تروریستی در شبکه‌ها و پایگاه‌های اجتماعی از ۱۲ سایت در سال ۱۹۹۷ به ۱

داعش ۴۶ هزار حساب شبکۀ اجتماعی توییتر دارد ، اعضای داعش از ۹۰ کشور هستند

اعضای داعش از ۹۰ کشور هستند/ داعش ۴۶ هزار حساب شبکۀ اجتماعی توییتر دارد

عبارات مهم : استفاده

یک پژوهش تازه از سوی مرکز مطالعاتی “اس ام تی” نشان داد که تعداد سایت های وابسته به گروه های تروریستی در شبکه ها و پایگاه های اجتماعی از ۱۲ سایت در سال ۱۹۹۷ به ۱۵۰ هزار سایت در سال ۲۰۱۴ رسیده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، پژوهشی که مرکز مطالعاتی “اس ام تی” منتشر کرده میزان نفوذ زیاد این گروه ها را نشان می دهد طوری که به عنوان مثال داعش روزانه ۳۸ خبر تازه را منتشر می کند که مشمول بر فایل های تصویری ۲۰ دقیقه ای، فیلم های مستند طولانی، مقالات تصویری و فایل های صوتی به زبان های متفاوت هستند. داعش با شعار معروف خود که “همواره جاودان است و گسترش می یابد” ۳۰ هزار نیرو را از سرتاسر دنیا جذب کرده است.

داعش ۴۶ هزار حساب شبکۀ اجتماعی توییتر دارد ، اعضای داعش از ۹۰ کشور هستند

در این پژوهش آمده است که بعضی از بازدیدکنندگان وابسته به داعش در توئیتر هر پنج دقیقه یک بار پست جدیدی را در صفحه خود می گذارند و مجموع توئیت ها به ۲۶۱۲ توئیت در ساعت می رسد. توئیت های متنی ۹۳ درصد از مجموع توئیت ها را تشکیل می دهد و همین مساله به داعش کمک کرده تا به عنوان مثال تا سال ۲۰۱۴، ۱۶ هزار نیرو از ۹۰ کشور جذب کند. در همین سال تعداد صفحات داعش در توییتر به ۴۶ هزار صفحه رسید. طرفداران گروه های تروریستی نیز ۷۰ درصد از وقت خود را در این شبکه می گذرانند.

در این پژوهش که بر منابع عربی و خارجی در رصد و تحلیل تکیه دارد به استفاده گروه های تروریستی از یوتیوب اشاره شده است است.

یک پژوهش تازه از سوی مرکز مطالعاتی “اس ام تی” نشان داد که تعداد سایت‌های وابسته به گروه‌های تروریستی در شبکه‌ها و پایگاه‌های اجتماعی از ۱۲ سایت در سال ۱۹۹۷ به ۱

براساس این پژوهش، گروه های تروریستی بیش از ۹ میلیون فایل به زبان انگلیسی، بیش از ۴۷ هزار فایل به زبان فرانسه، بیش از ۲۰ هزار فایل به زبان روسی، بیش از ۱۲ هزار فایل به زبان عربی در یوتیوب دارند که همگی راجع به چگونگی تهیه مواد منفجره است و همین عنوان ۹۰ درصد از حملات تروریستی که داعش در آن از مواد منفجره دست ساز استفاده کرده را توجیه می کند.

در این پژوهش به میزان تقریبی تعداد سایت های تندروها که صفحاتی را در اینترنت دارند و تعداد آن به ۲۷۰ هزار سایت می رسد و میزان تأثیر آن در مقایسه با سایت های نهادهای رسمی دینی اشاره شده است است.

در این پژوهش راجع به مشهورترین سایت هایی که تروریست ها در سطح دنیا از آن استفاده می کنند و مشهورترین آن ۱۶ رسانه به چند زبان هستند، صحبت شده است هست. از جمله این سایت ها مؤسسه سحاب، الملاحم، الاندلس، المناره البیضاء، اعماق، الفرقان، موسسه الحیاه و أجناد هستند.

داعش ۴۶ هزار حساب شبکۀ اجتماعی توییتر دارد ، اعضای داعش از ۹۰ کشور هستند

این پژوهش همچنین به بعد اقتصادی پرداخته و میزان درآمد گروه های تروریستی را حدود ۵.۱ تریلیون دلار برآورد کرده که چه از طریق معاملات قانونی و چه از راه های غیرقانونی صورت گرفته هست. این در حالی است که کشورها و دولت های عربی ماهانه مجبور دست کم ۱۲ میلیون دلار خسارت چه در زمینه حمل و نقل، چه گردشگری و چه نفت و محیط زیست می شوند. خسارت های اقتصادهای کشورهای عربی به علت جنایت های تروریستی حدود ۲۰۰ میلیارد دلار است.

واژه های کلیدی: استفاده | تروریستی | حملات تروریستی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs